Baza wiedzy

rekrutacja - porady

Feedback dla szefa porady
Rozwój zawodowy
Feedback dla szefa. Dać, czy nie dać?

Feedback udzielony w odpowiedni sposób może wiele zdziałać. Jednak dawanie feedbacku osobie, która ma więcej władzy niż ty może być trudne. Z kolei przekazywanie negatywnej informacji zwrotnej własnemu przełożonemu jest arcytrudne.

Czytaj więcej czytaj więcej
Sabina Kornblit wywiad dla Magazynu Manage HR
Trendy
W rekrutacji nie uznajemy dróg na skróty

Sabina Kornblit w rozmowie z Manage HR Magazine opowiada o genezie powstania Kornblit & Partners, najlepszych praktykach executive search i sprawdzonych narzędziach profesjonalnego headhuntera, dzięki którym pozyskujemy dla naszych klientów najlepsze talenty.

Czytaj więcej czytaj więcej
Ślepa rekrutacja czyli blind hiring - jak znaleźć kandydata
Skuteczna rekrutacja
Ślepa rekrutacja: kiedy ma sens, a kiedy jest ryzykiem?

Blind hiring, czyli ślepa rekrutacja to strategia, której celem jest wybór kandydatów oparty wyłącznie na ich kompetencjach i doświadczeniu bez dostępu do informacji, które pomogą w identyfikacji ich płci, wieku czy pochodzenia. Czy ślepa rekrutacja ma więcej zalet, czy wad?

Czytaj więcej czytaj więcej
Małgorzata Milczarek-Bukowska wywiad dla Kornblit Talks
Kornblit Talks
Kobiety do zarządów? Promujmy liderki średniego szczebla

Małgorzata Milczarek-Bukowska: Zaczynałam od zarządu w przemyśle ciężkim, gdzie byłam jedyną kobietą. Natomiast na koniec mojej współpracy z MetLife, zarząd spółki w Polsce składał się wyłącznie z kobiet.

Czytaj więcej czytaj więcej
Typy managera - jakim typem managera jesteś.
Rozwój zawodowy
Jakim typem managera jesteś?

Chcesz wprowadzać realne zmiany, które przełożą się na dobrostan zespołu i wyniki organizacji? Zobacz, która z pozytywnych cech jest u ciebie wiodąca:

Czytaj więcej czytaj więcej