Baza wiedzy

rekrutacja - porady

Ślepa rekrutacja czyli blind hiring - jak znaleźć kandydata
Skuteczna rekrutacja
Ślepa rekrutacja: kiedy ma sens, a kiedy jest ryzykiem?

Blind hiring, czyli ślepa rekrutacja to strategia, której celem jest wybór kandydatów oparty wyłącznie na ich kompetencjach i doświadczeniu bez dostępu do informacji, które pomogą w identyfikacji ich płci, wieku czy pochodzenia. Czy ślepa rekrutacja ma więcej zalet, czy wad?

Czytaj więcej czytaj więcej
Direct search w rekrutacji - kiedy sprawdza się najlepiej jak dokonać wyboru
Skuteczna rekrutacja
Direct search czy tradycyjna rekrutacja?

Metoda direct search pozwala na zidentyfikowanie, wyszukiwanie i pozyskanie kandydatów, którzy będą najlepiej pasować do określonych wymagań i potrzeb rekrutacyjnych.

Czytaj więcej czytaj więcej
Najlepsza firma executive search w Polsce - co ją powinno wyróżniać
Skuteczna rekrutacja
Najlepsza firma Executive Search – czyli jaka?

Firmy executive search specjalizują się w skutecznej rekrutacji talentów na najwyższe stanowiska w organizacjach. Rekomendując najlepszych kandydatów headhunterzy koncentrują się na korzyściach biznesowych, jakie przyniosą klientowi nowe talenty. Wybór najlepszego partnera w rekrutacji jest więc kluczowy w poszukiwaniu kandydatów do roli managerskich i zarządczych.

Czytaj więcej czytaj więcej
Korzyści direct search w procesie rekrutacyjnym
Skuteczna rekrutacja
9 korzyści direct search w rekrutacji

Jakie są korzyści direct search? Kiedy warto rekrutować tą metodą zamiast przeprowadzić zwykły proces? W metodzie direct search headhunterzy kontaktują się bezpośrednio z potencjalnymi kandydatami, również z tymi którzy nie szukają aktywnie pracy. W jaki sposób znajdują najlepszych kandydatów?

Czytaj więcej czytaj więcej
najlepsi headhunterzy w czym się specjalizują jak pracują
Skuteczna rekrutacja
Najlepsi headhunterzy – po czym ich poznasz?

Rozpoczynając współpracę z headhunterem zyskujesz sprzymierzeńca, który stawi czoła twoim wyzwaniom rekrutacyjnym. Tym charakteryzują się najlepsi headhunterzy:

Czytaj więcej czytaj więcej