Baza wiedzy

rekrutacja - porady

ESG
Trendy
ESG i cyberbezpieczeństwo – trendy w rekrutacji

ESG i OZE – rekrutacje z tych obszarów miały w 2023 największą dynamikę wzrostu w naszej firmie. Odnotowaliśmy także zdecydowany wzrost rekrutacji w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Czytaj więcej czytaj więcej
Kobiety w zarządach - badanie dynamiki pracy zarządu
Trendy
Kobiety w zarządach: wpływ na dynamikę pracy

W jaki sposób obecność kobiet w strukturach zarządczych wpływa na dynamikę pracy zarządu i wyniki firmy? Wyniki badania dostarczają interesujących spostrzeżeń:

Czytaj więcej czytaj więcej
Top Emerging Executive Search Firm in Europe 2023
Trendy
Kornblit & Partners w gronie Top 10 Emerging Executive Search w Europie

Kornblit & Partners to jedyna firma z Polski, która została uwzględniona na liście Top Emerging Executive Search Europe w najnowszym zestawieniu magazynu Manage HR. Kornblit & Partners specjalizuje się w niestandardowych i złożonych rekrutacjach, rekomendując talenty na stanowiska managerskie i eksperckie.

Czytaj więcej czytaj więcej
Liderzy Diversity 2023 w Europie - wyniki rankingu Financial Times
Trendy
Dwie polskie firmy w czołówce Diversity Leaders 2023

Inwestorzy i pracownicy chcą wiedzieć, które firmy przodują w zakresie Diversity & Inclusion. Dlatego Financial Times po raz kolejny opracował ranking Liderów Różnorodności. W ścisłej czołówce znalazły się dwie polskie firmy.

Czytaj więcej czytaj więcej
Banknoty euro symbolizujące transparentność wynagrodzeń
Trendy
Transparentność wynagrodzeń a rynek pracy

Jawne widełki płacowe pozwalają firmie wyróżnić się pośród innych pracodawców. Zmniejszają przy tym ryzyko faworyzowania lub nieuczciwego traktowania pracowników i obligują do zmniejszania luki płacowej między kobietami i mężczyznami pełniącymi te same role. Jak wprowadzić przejrzystą politykę wynagrodzeń w firmie?

Czytaj więcej czytaj więcej