Baza wiedzy

rekrutacja - porady

Sabina Kornblit wywiad dla Magazynu Manage HR
Trendy
W rekrutacji nie uznajemy dróg na skróty

Sabina Kornblit w rozmowie z Manage HR Magazine opowiada o genezie powstania Kornblit & Partners, najlepszych praktykach executive search i sprawdzonych narzędziach profesjonalnego headhuntera, dzięki którym pozyskujemy dla naszych klientów najlepsze talenty.

Czytaj więcej czytaj więcej
Top Emerging Executive Search Firm in Europe 2023
Trendy
Kornblit & Partners w gronie Top 10 Emerging Executive Search w Europie

Kornblit & Partners to jedyna firma z Polski, która została uwzględniona na liście Top Emerging Executive Search Europe w najnowszym zestawieniu magazynu Manage HR. Kornblit & Partners specjalizuje się w niestandardowych i złożonych rekrutacjach, rekomendując talenty na stanowiska managerskie i eksperckie.

Czytaj więcej czytaj więcej
ChatGPT radzi jak znaleźć pracę marzeń
Trendy
ChatGPT radzi jak znaleźć dobrą pracę

Czekając na chatbota od Google sprawdziliśmy możliwości ChatGPT. Byliśmy ciekawi jak narzędzie od OpenAI może wspierać kandydatów na rynku pracy. Zadaliśmy pytania o konkretne wskazówki oraz kilka pytań natury bardziej filozoficznej. Oto, co odpowiedziała nam sztuczna inteligencja:

Czytaj więcej czytaj więcej
Liderzy Diversity 2023 w Europie - wyniki rankingu Financial Times
Trendy
Dwie polskie firmy w czołówce Diversity Leaders 2023

Inwestorzy i pracownicy chcą wiedzieć, które firmy przodują w zakresie Diversity & Inclusion. Dlatego Financial Times po raz kolejny opracował ranking Liderów Różnorodności. W ścisłej czołówce znalazły się dwie polskie firmy.

Czytaj więcej czytaj więcej
Banknoty euro symbolizujące transparentność wynagrodzeń
Trendy
Transparentność wynagrodzeń a rynek pracy

Jawne widełki płacowe pozwalają firmie wyróżnić się pośród innych pracodawców. Zmniejszają przy tym ryzyko faworyzowania lub nieuczciwego traktowania pracowników i obligują do zmniejszania luki płacowej między kobietami i mężczyznami pełniącymi te same role. Jak wprowadzić przejrzystą politykę wynagrodzeń w firmie?

Czytaj więcej czytaj więcej