NIS2 dyrektywa cyberbezpieczeństwo
Trendy
NIS2 – nowe wymogi cybersecurity i business continuity w firmach
Firmy mają tylko kilka miesięcy na wdrożenie wyższych wymogów cyberbezpieczeństwa. Dyrektywa NIS2 to wiele zmian: szersza lista podmiotów objętych regulacjami oraz większe wymagania w zakresie cybersecurity i business continuity. Przepisy obowiązywać będą już od października 2024 roku. Czy twoja organizacja jest przygotowana do nowych wytycznych?

Nowe wymagania w zakresie wyższego poziomu cyberbezpieczeństwa to odpowiedź na niewystarczającą odporność biznesu na cyberataki. W praktyce oznacza to, że organizacje powinny mieć w strukturze wyznaczoną osobę odpowiedzialną za zarządzanie cyberbezpieczeństwem. Tymczasem dużym wyzwaniem dla firm jest brak specjalistów w tym obszarze. Dotyczy to w szczególności zapotrzebowania na osoby zarządzające całościowo bezpieczeństwem informatycznym.

Pomagamy firmom dostosować się do dyrektywy NIS2 mamy wieloletnie doświadczenie w pozyskiwaniu dla naszych klientów managerów odpowiedzialnych za zarządzanie cyberbezpieczeństwem.

Chcesz dowiedzieć się w jaki sposób możemy wesprzeć twoją firmę? Odpowiedzi udzieli Paulina Król – Książka, senior consultant Kornblit & Partners: p.ksiazka@kornblit.pl, tel. 609 100 884

Zapraszamy do kontaktu!