Korzyści direct search w procesie rekrutacyjnym
Skuteczna rekrutacja
9 korzyści direct search w rekrutacji
Kiedy warto rekrutować metodą direct search zamiast przeprowadzić zwykły proces? Tradycyjne metody rekrutacji często wymagają dużo czasu i zasobów: ogłoszenia, selekcja CV, rozmowy kwalifikacyjne. W metodzie direct search headhunterzy kontaktują się bezpośrednio z potencjalnymi kandydatami, również z tymi którzy nie szukają aktywnie pracy.

Headhunterzy namierzają skutecznie najlepsze talenty dzięki dokładnej znajomości rynku i niestandardowym metodom dotarcia.

Poznaj korzyści direct search:

  1. Dotarcie do unikalnych ekspertów z pożądanymi kompetencjami w niszowych branżach i specjalizacjach. Dotarcie do kandydatów z niekonwencjonalnymi ścieżkami kariery
  2. Wysoka skuteczność dzięki poszukiwaniu talentów poza typowymi kanałami rekrutacyjnymi i skupieniu się wyłącznie na kandydatach spełniających wymagania stanowiska
  3. Dokładne dopasowanie profilu kandydata do opisu stanowiska, wytycznych roli i kultury organizacyjnej
  4. Oszczędność czasu – tradycyjny proces rekrutacyjny może być bardzo czasochłonny, podczas gdy direct search pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na znalezienie odpowiednich kandydatów
  5. Obniżenie kosztów – direct search może wydawać się usługą droższą od tradycyjnych metod rekrutacji. Jeśli jednak twoim celem jest znalezienie najlepszych kandydatów na kluczowe stanowiska oraz liczy się dla ciebie także czas i pewność, to ta inwestycja z pewnością się opłaci.
  6. Długoterminowe korzyści – dzięki pozyskiwaniu wysokiej jakości kandydatów, firma może budować silne zespoły, które będą przyczyniać się do sukcesu organizacji w przyszłości.
  7. Dyskrecja i poufność – metoda direct search jest idealna, gdy firma szuka kandydatów na stanowiska, na które nie można dać ogłoszenia. Rekruterzy pracują z zachowaniem pełnej poufności.
  8. Pozyskanie cennych pasywnych kandydatów, którzy obecnie nie szukają pracy, a posiadają istotne kompetencje i mogą być zainteresowani nowymi możliwościami
  9. Budowanie talent pool na przyszłość dzięki nawiązaniu kontaktu z interesującymi kandydatami, mimo iż obecnie nie rozważają zmiany pracy.

Zobacz jak rekrutujemy w Kornblit & Partners: Rekrutacja szyta na miarę