dr Henryka Bochniarz: Potrzebujemy kobiet na decyzyjnych stanowiskach – w biznesie, żeby zmianę finansować i w rządzie, żeby zmianę wprowadzić. To myślenie ekonomiczne, a nie ideologiczne. Mądrzy mężczyźni powinni być zainteresowani zwiększeniem różnorodności, bo dzięki temu podejmuje się lepsze decyzje.
Baza wiedzy
rekrutacja - porady
dr Małgorzata Bonikowska, prezes THINKTANK oraz Centrum Stosunków Międzynarodowych w rozmowie z Kornblit & Partners podkreśla: „Zawsze namawiałam Kongres Kobiet, żeby robił panele o energetyce, budownictwie, polityce zagranicznej, obronności, i innych tematach tradycyjnie postrzeganych jako „niekobiece”. Bo to jest potężny sygnał, że nie ma już takiego podziału, że nie tylko mężczyźni mogą się kompetentnie wypowiadać […]
Aleksandra Karasińska, Dyrektorka Fundacji Ringier Axel Springer, dziennikarka, wieloletnia redaktorka naczelna Forbes Women Polska: Gdy świadoma kobieta jest na decyzyjnym stanowisku, to podejmuje dobre dla kobiet decyzje. Czy to jest korporacja, media czy polityka – zawsze stara się wprowadzić więcej równości.
Ponad 20 lat temu, aby wesprzeć rozwój KRUKa, jego założyciele zdecydowali się na zatrudnienie dwóch kobiet ze świeżym spojrzeniem na biznes. Kilkunastoosobowa wówczas firma windykacyjna, która odniosła swoje pierwsze sukcesy i zobaczyła wielką szansę na rozkwit, postawiła na kobiety. Dziś zatrudniamy ponad 3 500 osób, 60 proc. stanowisk managerskich zajmują kobiety, a 42 proc. to […]
Agnieszka Kręciszewska: Patrząc na wykres kosztu marginalnego – każda dodatkowa jednostka doskonałości generuje coraz większe koszty. Dlatego radziłabym kobietom, żeby przejść od must, do nice to have. Ma być good enough. Bo perfect nam się nie opłaca.