Raport do pobrania: „Kobiety w zarządach – droga do równowagi”

 

Raport „Kobiety w zarządach – droga do równowagi” autorstwa Kornblit & Partners oraz IMM

Eksperci z Kornblit & Partners Executive Search oraz Instytutu Monitorowania Mediów opracowali wspólnie raport, w którym prezentują leadership kobiet w szerokim kontekście: drogi do przywództwa widzianej oczami liderek oraz przestrzeni medialnej, w której idee i praktyki są nagłaśniane.

W raporcie koncentrujemy się na rekomendacjach rozwiązań, jakie warto wdrożyć w organizacjach, aby skutecznie zwiększyć reprezentację kobiet na stanowiskach decyzyjnych. Poznaj główne wnioski

Do podzielenia się swoimi doświadczeniami i opiniami zaprosiliśmy 20 polskich liderek. To kilkadziesiąt godzin rozmów z inspirującymi kobietami: prezeskami, członkiniami zarządów, osobami zajmującymi decyzyjne stanowiska w organizacjach. Przeanalizowaliśmy również dyskusję medialną dotyczącą zwiększania udziału kobiet we władzach firm. W tym celu przebadaliśmy kilkaset tysięcy artykułów w prasie i portalach internetowych opublikowanych między 1 stycznia 2022 a 30 kwietnia 2024 roku.

W raporcie znajdziesz odpowiedzi na najbardziej palące pytania, w tym:

 • jak zniwelować największe przeszkody na drodze kobiet, które chcą realizować się zawodowo;
 • jak skutecznie pomóc kobietom w dostępie do stanowisk decyzyjnych;
 • jak skrócić drogę do osiągnięcia równowagi płci na szczytach organizacji, wychodząc także poza grono firm objętych dyrektywą.

Z raportu dowiesz się jak wygląda:

 • droga do przywództwa oczami liderek: poznasz kompetencje, które najlepiej pozwalają kobietom na rozwój i sposoby łączenia ról społecznych i zawodowych.
 • gender balance w zarządach: przeczytasz przykłady dobrych praktyk z zakresu wyrównywania szans, które z sukcesem wprowadziły w Polsce w życie organizacje z kilku różnych branż.
 • przywództwo kobiet w przestrzeni publicznej: przejrzysz zestawienia mediów, które najwięcej miejsca poświęciły promocji przywództwa kobiet.

 

Wypełnij formularz i pobierz pełną wersję raportu w PDF.

Życzymy inspirującej lektury!

Wypełniając formularz potwierdzasz zapoznanie się z warunkami Polityki Prywatności Kornblit & Partners.

  Wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych jest dobrowolne, ale niezbędne, jeśli chcesz pobrać nasz Raport.
  Swoją zgodę możesz wycofać w każdej chwili poprzez wysłanie wiadomości na adres: iod@kornblit.pl. Wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność przetwarzania dokonanego na jej podstawie przed jej wycofaniem.

   

  raport do pobrania

   

  .