Tegoroczna edycja Perspektywy Women in Tech Summit zgromadziła rekordową liczbę uczestniczek i uczestników – 14 tysięcy osób! Wydarzenie to nie tylko ogromna dawka wiedzy, liczne okazje do networkingu i nowe możliwości zawodowe, ale także inspirujące spotkania, które poszerzały horyzonty i rzucały nowe światło na najgorętsze tematy, takie jak technologie kwantowe.
Na 5 scenach wystąpiło 150 prelegentów i gości specjalnych. Przeprowadzono 500 indywidualnych sesji mentoringowych i 60 warsztatów podnoszących kwalifikacje i ułatwiających start w karierę. Z kolei w części wystawienniczej 100 innowacyjnych globalnych firm zapraszało do networkingu i spotkań rekrutacyjnych.
Wydarzenie uzupełniały wyjątkowe spotkania towarzyszące, między innymi Mid-Career event dla kobiet, przechodzących z ról juniorskich i specjalistycznych do bardziej niezależnych i strategicznych stanowisk, czy Start up after hours, dla kobiet, które chcą odkryć nowe ścieżki rozwoju zawodowego będąc w trakcie, jak i po karierze korporacyjnej.
Szczególnie ważne było dla nas spotkanie Women Go Boards, którego celem było pokazanie sposobów wsparcia kobiet w kształtowaniu ich drogi do zarządów i kadry C-level oraz nawiązywaniu współpracy z sojusznikami – mężczyznami.
Wysłuchaliśmy też ciekawych dyskusji panelowych, m.in. „Neurodiversity as a superpower: Inclusion as Innovation” na temat znaczenia akceptacji neuroróżnorodności w miejscu pracy. Paneliści podzielili się spostrzeżeniami, strategiami i historiami sukcesu dotyczącymi tworzenia inkluzywnych środowisk, w których wszyscy pracownicy mogą się rozwijać. Dyskutowano o tym, jak akceptacja różnorodnych stylów poznawczych, w tym autyzmu, ADHD, dysleksji i innych różnic neurologicznych, może zwiększyć innowacyjność, kreatywność i produktywność w organizacjach.
Kolejnym gorącym tematem była dyskusja na temat tego, czy ESG to pozbawiona sensu czynność czy rewolucja w raportowaniu pozafinansowym. W miarę jak oczekiwania społeczne i ramy regulacyjne ewoluują, firmy coraz częściej dostrzegają znaczenie priorytetowego traktowania zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego prowadzenia działalności. Eksperci zagłębili się w znaczenie uwzględniania ESG w różnych branżach, badając, jak wpływają one na podejmowanie decyzji korporacyjnych, zarządzanie ryzykiem i tworzenie długoterminowej wartości. Od redukcji emisji dwutlenku węgla i promowania różnorodności i inkluzywności po zapewnianie etycznych łańcuchów dostaw i przejrzystych struktur zarządzania – w dyskusji podkreślano wieloaspektowe wymiary ESG i jego implikacje dla firm, inwestorów i społeczeństwa, które mogą przyczynić się do bardziej zrównoważonej i sprawiedliwej przyszłości.
To były dwa dni pełne wiedzy i pozytywnej energii!